971 770 267 - 971 770 369 - 971 770 947

FEBRER NEGRE A SES ESTACIONS

Feb 17, 2017 by IESSesEstacions Category: Activitats 16-17 0 comments

Degut a la col·laboració entre el nostre Institut i les llibreries Embat, Born de Llibres i Quars, hem pogut oferir als nostres estudiants l’oportunitat de participar a les jornades FEBRER NEGRE, gràcies a les quals hem pogut conèixer i entrar en contacte amb renomats escriptors de novel·la negra.

Dijous dia 16 de febrer va visitar el nostre centre l’escriptor SEBASTIÀ BENNASAR per parlar-nos de novel·la negra i de la seva pròpia obra. Ens va parlar de la seva experiència com a novel·lista i del procés de creació d’una novel·la. Després de respondre les preguntes dels nostres estudiants, els va proposar crear tots plegats l’argument per a una novel·la de misteri. Un èxit!

Divendres dia 24 l’escrptor qui va visitar el centre va ser ARO SÁINZ DE LA MAZA.

Sorry, the comment form is closed at this time.

Translate »