971 770 267 - 971 770 369 - 971 770 947

Fridays for Future a l’IES Ses Estacions

El divendres 22 d’octubre el nostre institut s’ha sumat a l’iniciativa mundial FRIDAYS FOR FUTURE per reclamar als governs mundials que actuïn i prenguin decisions JA per lluitar contra el canvi climàtic. Són els nostres alumnes els que més patiran les conseqüències d’un món que sembla voler desenvolupar-se molt per sobre de la capacitat del planeta per regenerar-se.

Aquest any el nostre institut ha fet una petita acció de concienciació de l’alumnat a la qual els alumnes de primer ens han anat explicant què poden fer ells en les seves vides per ajudar en la lluita.

La idea de conservar el nostre medi ambient és un dels principis que regeixen l’educació a l’IES Ses Estacions.

Sorry, the comment form is closed at this time.

Translate »